Boden 360 | İknanın Profesörü’nden Yepyeni Bir Kitap
1293
post-template-default,single,single-post,postid-1293,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1300,qode-content-sidebar-responsive,qode-theme-ver-10.1.2,wpb-js-composer js-comp-ver-5.1,vc_responsive
 

İknanın Profesörü’nden Yepyeni Bir Kitap

İknanın Profesörü’nden Yepyeni Bir Kitap

Uzun yıllardır hem dünyada hem Türkiye’de sektörün en çok satan kitapları arasında ilk üçte yer alan İknanın Psikolojisi’nin yazarı Robert Cialdini, tam 30 yıl sonra alanındaki birikim ve deneyimini, İknaya Açılan Kapı ile bir kez daha dünyayla paylaşıyor.

İkna alanında dünyanın en önemli bilim insanlarından biri olan Robert Cialdini, 3 milyondan fazla satan, 30’u aşkın dile çevrilen İknanın Psikolojisi kitabında; onlarca yıldır yaptığı bilimsel araştırmalarla iknayı tetikleyen faktörleri 30’dan fazla ülkede araştırarak, “Evet” cevabını elde etmek için kullanılan taktikler ve davranışları yönlendiren temel bazı psikolojik faktörleri konu almıştı.

Robert Cialdini, yeni kitabı “İknaya Açılan Kapı” da ise; mesajlarının kabul görmesini hedefleyen usta iletişimcilerin, mesajlarını sunmadan önce neler yapması gerektiğini anlatıyor.

Ancak bu kez işin yeni bir boyutu var: Zamanlama!

“Kişinin seçimini belirleyen en önemli etken, doğru ya da yararlı olması değil, karar anında dikkate sunulmasıdır” diyen yazar, ikna sürecinin kilit noktası saydığı “ayrıcalıklı anlar” la tanıştırıyor okuyucularını.

MediaCat, söz konusu ayrıcalıklı anları yaratmak ama bunu yaparken etik kaygıları sonuna kadar gözetmek isteyen ve yazarın, iknanın evrensel 6 ilkesine ek olarak ortaya koyduğu 7.ilkeyi merak eden tüm okurları İknaya Açılan Kapı’dan geçmeye davet ediyor.

 

Yazar Hakkında

Dr. Robert Cialdini,meslek hayatını, kendisine ikna, müzakare ve uzlaşma alanlarında uluslararası bir ün getiren ikna bilimi üzerine araştırmalar yaparak geçirmiştir. On yıllar süren araştırmaların ürünü olan, meşhur kitabı İknanın Psikolojisi, dünya çapında 3 milyondan fazla satmış ve 30’u aşkın dile çevrilmiştir.

Doktorasını University of North Carolina’da, doktora-sonrası çalışmalarını Columbia Üniversitesi’nde yapan Dr. Cialdini şuanda Arizona State University’de psikoloji ve pazarlama profesörüdür Dr. Cialdini ayrıca, etik ikna eğitimine, kurumsal programlara ve CMCT programlarına (Cialdini Metodu Sertifika Programı) odaklanan Influence at Work’un (www.influenceatwork.com) başkanı ve CEO’sudur.

Google, Microsoft, Cisco Systems, Bayer, AstraZeneca, Ericsson, Kodak, Merrill Lynch, Pfizer, IBM, The Mayo Clinic, Dr. Cialdini’nin danışmanlık yaptığı kuruluşlardan bazılarıdır.